راهنمای خرید از سایت

bullet,greenراهنمای ایجاد حساب کاربری در فروشگاه سحیران

ثبت هر گونه درخواست خرید یا سفارش در فروشگاه سحیران، نیاز به داشتن حساب کاربری است.  ایجاد حساب کاربری، کار ساده‌ای است. کافی است تا گزینه 'حساب من' را از قسمت بالای صفحه انتخاب نمایید.

با انتخاب این گزینه فرم ثبت‌نام در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در ثبت اطلاعات خود به چند نکته مهم دقت نمایید:

1- از آنجا که تنها راه ارتباط فروشگاه با شما از طریق اطلاعات درج شده در این فرم است، تلاش نمایید تا اطلاعات به صورت کامل و دقیق تکمیل شود.

2- از آنجا که در طی ثبت سفارش،‌ آخرین وضعیت و زمانبندی هر یک از مراحل فقط از طریق ایمیل به دست شما خواهد رسید، لطفا در ثبت دقیق آنها کوشش نمایید. بدیهی است هر گونه اشتباه در ثبت این اطلاعات موجب توقف در مراحل ثبت سفارش خواهد شد.

3- از آنجا که سفارشات شما به نام و نشانی‌ ثبت شده در فرم ثبت‌نام ارسال می‌شود، لطفا 
'اطلاعات فردی'،'استان' و'شهرستان' محل سکونت و نشانی پستی خود را کامل،‌ دقیق و به زبان فارسی وارد نمایید. 

4- در صورت تغییر اطلاعات تماس یا نشانی،‌ لطفا اطلاعات خود را به‌‌روز نمایید. این امر پس از ورود به فروشگاه، از طریق ویرایش 'جزئیات حساب' (از منوی 'حساب من') امکانپذیر است.

bullet,greenراهنمای درخواست خرید و ثبت سفارش

پس از انتخاب کالای موردنظر و کلیک روی دکمه 'خرید' در صفحه ی مشخصات هر کالا، اقلام انتخابی به سبدخرید افزوده می شود که امکان مشاهده آن در قسمت بالای صفحه وجود دارد. با کلیک روی آن و "ثبت سفارش" به صفحه تکمیل فرایند خرید هدایت خواهید شد.

با تکمیل این مرحله و تایید نهایی آن، مشخصات فاکتور سفارش به ایمیل شما ارسال خواهد شد و 
با کلیک روی پرداخت آنلاین، به درگاه اینترنتی بانک ملی متصل شده و با داشتن یکی از کارتهای عضو شبکه شتاب به راحتی قادر خواهید بود به صورت آنلاین، مبلغ خرید خود را پرداخت نمایید. 

bullet,greenراهنمای خرید اینترنتی با داشتن کارت بانکی

 در هنگام خرید اینترنتی 4 پارامتر کارت بانکی از شما پرسیده می شود که در عکس زیر کنارشان ستاره قرمز زده شده است.در ادامه به بررسی تک تک این پارامترها می پردازیم:

1- شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت
این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روی کارت های بانک ملی در عکس زیر آمده است.

 
2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم
رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، نیز متفاوت است. 

برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید. کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.
 
3- کد CVV2
کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی (و به ندرت 4رقمی) مانند شمارۀ 16رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها حک شده است. مثلاً روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و... به صورت یک عدد 3رقمی حک شده است. یا در برخی کارت های بانک ملی 4 رقمی است و عکس آن را در زیر مشاهده می نمایید.

در برخی کارت های بانک تجارت، کد CVV2 به صورت رقم 17، 18 و 19 بعد از 16رقم شماره کارت حک شده است.

4- تاریخ انقضاء
تاریخ انقضاء هم روی اغلب کارت های بانکی به شکل ماه/سال حک شده است.