قوانین و شرایط همکاری به عنوان فروشنده در سحیران

به قسمت توافق نامه فروشندگان کالا و فروشگاه اینترنتی سحیران خوش آمدید. خدماتی که در وب سایت sahiran.com در دسترس فروشندگان کالا می باشد توسط فروشگاه اینترنتی سحیران ارائه می گردد. در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات فروشگاه مجازی در سایت نخواهید بود.

ماده 1- طرفین توافق نامه

این توافق نامه فی ما بین فروشگاه اینترنتی سحیران از یک طرف و فروشندگان کالا از طرف دیگر در جهت تسهیل و افزایش امنیت در فضای اینترنتی منعقد می‏گردد. فروشگاه اینترنتی سحیران از این پس در این توافق نامه سحیران یا سایت نامیده می شود.

ماده 2- موضوع توافق نامه

‏‎موضوع قرارداد عبارت است از ایجاد و ارائه شبکه ‏ای مطمئن که در آن فروشندگان کالا، با استفاده از تسهیلات سایت اقدام به فروش اینترنتی می نمایند. کاربران اینترنتی می‏ توانند در هر جای ایران، کالای مورد نظر خود را با استفاده از سایت www.sahiran.com خریداری کنند.

ماده 3- مدت اعتبار توافق نامه

این توافق نامه از هنگامی که فروشنده کالا با آن موافقت می نماید تا زمانی که به یکی از دلایل قراردادی یا قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود.

ماده 4– شروط توافق نامه

4-1 شرح کالا

فروشنده کالا برای عرضه کالا می تواند از متن، عکس و در گروه موضوعی مناسب استفاده کرده و مسوولیت استفاده از هر نوع ابزار فوق منحصرا متوجه فروشنده خواهدبود. فروشنده می بایست ضمن تشریح کامل وضعیت کالا، کلیه شرایط مربوط به فروش آنرا نیز اعلام نموده و نوع فروش کالا نیز باید دقیقا در شرح آن درج شود. 

تبصره 1- سحیران توضیحات کالاها و قیمت آنها را تأیید نمی‌کند. این خدمت برای آگاهی بیشتر و کمک به خریداران طراحی شده و به معنای تایید یا تضمین کالاهای فروشندگان نیست.

تبصره 2- انجام معامله خارج از سایت سحیران به هر شکلی مجاز نمی باشد. تبادل هرگونه اطلاعات تماس و یا دادن پیشنهاد جهت انجام معامله خارج از سایت سحیران ممنوع است. همچنین استفاده از هرگونه متنی شامل لینک های خرید سایت های دیگر و یا درج هرگونه اطلاعات تماس برای کاربران جهت تبلیغات یا ارایه خدمات خود مجاز نمی باشد.

تبصره 3- ثبت و فروش کالای دست دوم به هر شکل و شرایطی غیرمجاز است و درصورت گزارش مشتری، مسوولیت جبران خسارت با فروشنده کالا خواهد بود.

4-2 روش ارسال کالا

فروشندگان باید پس از فروش کالا نسبت به ارسال آن به خریدار طی 24 ساعت از طریق پست سفارشی، اقدام نمایند.

4-3 مسوولیت فروشندگان

فروشنده کالا موظف است نسبت به ارسال و تحویل کالا اقدام نماید. بدیهی است که هرگونه مسوولیت، در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه شده و نیز ارسال آن بر عهده فروشنده بوده و در صورت اعلام خریدار مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید ارسال کالا می باشد. فروشنده موظف است اطلاعات کامل خریدار را از سایت دریافت نماید. هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود میبایست مابین طرفین حل و فصل شود. در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد. چنانچه در نتیجه نقض این توافق نامه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به سحیران، سایر کاربران و یا اشخاص ثالث وارد شود، مسوولیت جبران خسارت با ایشان خواهد بود. 

1. فروشنده موظف خواهد بود کالاهایی را که موجود نداشته در قسمت فروشگاه وارد ننموده و یا چنانچه موجودی کالایی در فروشگاه به صفر رسیده و امکان تهیه مجدد آن طی 24 ساعت وجود نداشته باشد نسبت به غیرفعال کردن وضعیت آن کالا اقدام نماید.

2. در صورتیکه کالای ارسال شده به دلایلی از قبیل مغایرت با اطلاعات وارد شده کالا در سایت یا آسیب دیدگی، توسط خریدار مرجوع گردد، هیچ هزینه ایی به فروشنده بابت برگشت کالا پرداخت نخواهد شد.

3. فروشندگان کالا ملزم هستند مفاد این توافق نامه را مراعات نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفین ملاک عمل می باشد.

4-4 تعرفه های خدمات سحیران

استفاده از خدمات سایت سحیران رایگان است. کارمزد سحیران برای هر فروش بر حسب جدول مندرج در پنل فروشگاهی به فروشندگان ارائه می شود:

جدول کارمزد سحیران به ازای هر فاکتور فروش
ردیف
قیمت کالا (تومان)
درصد تعرفه
1
از 3,999,000  تا  20,000,000
1%
2
از 1,999,000  تا   3,998,999
1%
3
از 899,000  تا  1,998,999
2%
4
از 699,000  تا  898,999
3%
5
از 499,000  تا  698,999
3%
6
از 299,000  تا  498,999
4%
7
از 99,000  تا  298,999
6%
8
از 49,000  تا  98,999
8%
9
از 10,000  تا  48,999
9%
10
کمتر از 9,999
5%4-5 روش تسویه حساب با فروشندگان

پس از فروش کالا در سایت، مبلغ کالا از خریدار دریافت گردیده و به فروشنده اطلاع داده خواهد شد تا کالای خود را برای خریدار طبق سفارش داده شده، در زمان تعیین شده ارسال نماید. پس از تحویل و تایید کالا توسط خریدار، مبلغ واریز شده پس از کسر تعرفه خدمات ، هفت روز پس از تاریخ ارسال کالا به حساب اعلام شده در صفحه مشخصات بانکی واریز می گردد. 

اگر خریدار دریافت کالا را تا هفت روز پس از ثبت کدرهگیری پستی توسط فروشنده تایید نکند، سیستم به صورت خودکار کالا را تایید می کند و مبلغ واریزی به حساب فروشنده واریز می شود. 

درصورت عدم رضایت مشتری از کالا به دلیل مغایرت و یا وجود مشکل در آن، مبلغ کالا غیر قابل برداشت است و طی این مدت خریدار باید شکایت خود را مطرح کند. در صورت مطرح کردن شکایت، اختلاف به سایت سحیران ارجاع داده می شود. سپس سایت با توجه به ادله دو طرف و طبق قوانین موجود دارای حق تصمیم گیری در مورد آزادسازی بخشی و یا تمامی مبلغ مبادله برای هر دو طرف و یا تنها یک طرف منازعه می باشد. 

در صورتی که خریدار طی 24 ساعت شکایت نکند، پس از آن مبلغ واریزی برای فروشنده قابل برداشت می شود. 

ماده 5- قانون حاکم

قانون حاکم بر این توافق نامه کلیه‏ قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می‏ باشد.

ماده 6- اصلاح توافق نامه

امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ فروشندگان کالا موثر خواهد بود.


آخرین بروزرسانی 10 اسفندماه 1394