سوالات رایج قبل از خرید

من تا کنون پرداخت اینترنتی انجام نداده ام، مرا راهنمایی کنید؟

جهت اطلاع از آموزش فعالسازی کارت بانکی برای خرید اینترنتی بخش ' راهنما ' را مطالعه فرمایید.

مسیر حرکت مرسولات پستی در سحیران چگونه است؟

خرید از سایت تحت چه شرایطی انجام می شود؟

جهت اطلاع از شرایط خرید از فروشگاه اینترنتی سحیران به بخش ' قوانین ' مراجعه فرمایید.

ارتباط با مشتریان از چه طریقی است؟

به دلیل حجم بالای سفارشات و اطمینان از وجود دقت کافی در پاسخگویی به کلیه سوالات مشتریان و جلوگیری از ایجاد وقفه، ارتباط مشتریان با سحیران توسط ایمیل صورت می گیرد تا سرعت پاسخگویی به درخواست ها به کمتر از 1 ساعت برسد. توجه داشته باشید که به ایمیل ها در همان روز کاری پاسخ داده می شود.

اگر سبدخرید من حاوی چند کالا باشد هزینه پستی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه پستی یا عوارض گمرک کالای خارجی توسط کارشناس مستقر در شرکت پست برحسب جدول ارزشیابی محاسبه شده و به هنگام تحویل بسته از مشتری اخذ میگردد. هزینه پستی کالاهایی که از انبار ایران ارسال میشوند در هنگام ثبت سفارش محاسبه و به مبلغ نهایی فاکتور افزوده می شود. (بروزرسانی 20آذرماه95)

اگر سایز جنس برای من مناسب نبود امکان تعویض آن وجود دارد؟

برای کلیه اجناس موجود در سایت، چارت سایزبندی قرار داده شده است. برحسب پارامترهای اندام خود و پس از اندازه گیری دقیق نسبت به سفارش کالای موردنظر خود اقدام نمایید تا پس از تحویل آن دچار مشکل نباشید چراکه امکان تعویض یا عودت کالایی که از انبار خارج ارسال شده تحت هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت.
درصورتیکه درباره سایزبندی کالایی سوالی دارید، قبل از خرید با واحد پشتیبانی گفتگو کنید تا شما را راهنمایی کنند.

آیا کالای دست دوم در فروشگاه وجود دارد؟

خیر. ما در فروشگاه سحیران کالای دست دوم برای فروش نداریم.

آیا دفتر نمایندگی فروش در تهران دارید؟

ما دفتر نمایندگی در تهران یا سایر شهرستان ها نداریم و ثبت سفارشات فقط بصورت اینترنتی از سایت www.sahiran.com انجام می شود.

آیا برای خرید از فروشگاه باید در سایت عضو باشم؟

بله، با این که بدون وارد شدن به سایت می‏‌توانید یک کالا را به سبد خرید اضافه کنید، اما برای انجام مراحل بعدی خرید و ثبت سفارش باید با حساب کاربری خود وارد سایت شده و یا در هنگام خرید، عضویت خود را تکمیل نمایید.

با عضویت در فروشگاه سحیران می‌توانید:

-سریع‌تر و ساده‌تر خرید کنید

-به سادگی سوابق خرید و فعالیت‌های خود را مدیریت کنید

آیا امکان پرداخت مبلغ سفارش پس از تحویل کالا از مامور پست وجود دارد؟

خیر. سرویس پرداخت در محل برای کالایی که از انبار خارج ارسال می شود توسط شرکت پست ارائه نمی شود.

آیا امکان مراجعه حضوری برای خرید کالا وجود دارد؟

ما کالایی جهت ارائه حضوری به مشتری نداریم.

مدت زمان تحویل کالا چند روز است؟

مدت زمان تحویل کالای موجود در انبار ایران 4 روز کاری و برای کالای موجود در انبار خارج حداقل 14 روز کاری از طریق پست هوایی که مسیر حرکت مرسوله بدین شرح خواهد بود:

سایزبندی پوشاک چگونه است؟

معیار ما به هنگام ثبت سفارش پوشاک سایزبندی US است که در جدول هر لباس وجود دارد. لطفاً ابتدا پارامترهای اندام خود را بطور دقیق با سانتی متر اندازه گرفته و با مراجعه به جدول سایزبندی کالا، متناسب با اندام خود سایز را انتخاب کنید:


برچسب درج شده روی پوشاک Asian خواهد بود اما لازم است در جدول سایزبندی برحسب US انتخاب و سفارش دهید.

درباره یک کالا سوالی دارم؟

در قسمت پایین کلیه کالاها، گزینه ای بنام ' درباره این کالا سوالی دارم؟ ' وجود دارد. روی آن کلیک کنید و با درج آدرس ایمیل خود، سوال را مطرح کنید و دکمه ارسال را فشار دهید. واحد پشتیبانی در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ جامع خواهد داد.
از آنجا که تنها راه ارتباطی در این قسمت، جهت پاسخ به سوال شما از طریق ایمیل است نسبت به درج صحیح آدرس ایمیل خود دقت کافی را مبذول فرمایید.
اگر آدرس ایمیل ندارید، در اولین فرصت به ساخت آن اقدام نمایید چرا که برای خرید از فروشگاه اینترنتی داشتن آدرس ایمیل الزامیست.

هزینه پستی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه پستی یا عوارض گمرک کالای خارجی توسط کارشناس مستقر در شرکت پست برحسب جدول ارزشیابی محاسبه شده و به هنگام تحویل بسته از مشتری اخذ میگردد. هزینه پستی کالاهایی که از انبار ایران ارسال میشوند در هنگام ثبت سفارش محاسبه و به مبلغ نهایی فاکتور افزوده می شود. (بروزرسانی 20آذرماه95)